TK-DOASRTU4-I.600-24-40T-2 - DIRECT DRIVE - DOAS - HEAT / COOLING - DEHUMIDIFYING
- Supply fan handles a Maximum of 5,500 CFM's @ 0.5"" wg ESP
- Max Temperature Rise of 70 Deg F. 457,864 BTU's, Natural Gas/LP Burner
- 5.00 HP, 3 Phase, 208/230V, 60 Hz, ODP (Open Drip Proof), Premium (E-Plus3) Eff.
- 24" Blower
- 20" High Outdoor Curb
Features
- Louvered Intake
- Discharge Temperature Control
- Wide Staggered Coil Design
- Hail Guard
- 5 Years Parts Only Warranty
LET US HELP YOU
How Can We Help You?
What Type of Hood Do You Need?
Experts Are Ready to Help You:
Custom Size Hoods
Ship in 5-7 Business Days.
- 24" Blower
- 20" High Outdoor Curb